Існує безліч причин, чому кнопковий телефон або смартфон раптом перестав бачити сім-карту, і трапляється таке навіть з новими гаджетами. Не варто відразу панікувати і бігти в ремонт, а головне, розібратися, в чому причина несправності. Для цього буде потрібно виконати кілька простих дій, які дозволять визначити в чому причина з’явилася проблеми.
Визначаємо проблему
Виною тому, що сімка в телефоні перестала працювати, може бути пов’язано як з самим пристроєм, або ж з самої sim. З огляду на сучасні технології, багато користувачів виявляють таку проблему після оновлення програмного забезпечення.
Однак навіть якщо телефон не бачить сім карту після поновлення офіційного або кастомной прошивки, не привід звинувачувати на працездатність пристрою. Навіть в цій ситуації, все може залежати і від самої сімкарти. Тому варто перевірити і пристроїв і картку.
Для початку спробуйте просто витягти картку з пристрою, і встановити її заново, а також перезавантажте телефон. Якщо ж телефон із знімною кришкою, то перевірте чи щільно прилягає сімка в слоті. Іноді через часту зміну сімки може виникнути проблема з контактами. У цьому випадку спробуйте покласти між сімкарти і кришкою (акумулятором) маленький шматочок паперу, складений в кілька разів.
Якщо проблема не пов’язана з контактом самої картки в слоті, то для перевірки потрібно або інший телефон, або інша сімка. Для перевірки телефонного апарату, встановіть в нього іншу картку. Якщо ситуація аналогічна, то можливо буде потрібно ремонт телефону, який не бачить сім карту.
Однак при перевірці пристрою, варто враховувати ще один момент. Якщо використовується гаджет, придбаний у оператора, то необхідно перевірити його саме з “рідної” сімки. Більшість операторських моделей смартфона можуть бути заточені під роботу тільки з власними картами. Виняток становлять пристрої від Теле2, в яких телефон може не бачити сім карту іншого оператора тільки 1 слоті, а у 2 можна використовувати будь-яку.
Якщо при установці іншого сім в телефон проблема відсутня, то можлива причина в самій картці. Щоб підтвердити її несправність, можна спробувати встановити її в інший гаджет. Якщо і другий телефон не бачить її, то буде потрібно заміна сімки.
Ремонт гаджета
При виявленні з самим телефоном, необхідно звернутися в ремонт. Ситуація може виникнути і не з вини користувача, а бути навіть на програмному рівні. Якщо телефон має діючу гарантію, то зверніться в авторизований сервіс. Там вам безкоштовно проведуть діагностику пристрою.
Вартість ремонту залежить від характеру поломки. Якщо це “баг” програмний, то щоб повернути пристрій буде вироблено за рахунок компанії. Якщо поломка викликана механічним пошкодженням, то за ремонт платить власник пристрою.
Найбільш часто подібна проблема виникає у тих, хто постійно змінює сімкарти в своєму телефоні, що може привести до поломки контактного поля, а також при падінні гаджета, або потрапляння в нього рідини або пилу.
Якщо ж збій в працездатності стався після прошивки пристрою, можна спробувати відновити коректну роботу самостійно. Для цього буде потрібно скинути налаштування до заводських. Більш детальну інструкцію можна отримати в керівництві користувача, або у представника виробника пристрою.
заміна сімки
Проблема також може бути викликана як діями користувача, так і не пов’язана з правилами поводження. З’ясовувати, чому симкарта перестала нормально працювати, не обов’язково. Оператори змінюють стару сімку на нову безкоштовно, і незалежно від причини її поломки, втрати, або іншої ситуації.
Для отримання дубліката сім карти необхідно звернутися до свого оператора із заявою. Для цього достатньо звернутися в будь-який з офісів оператора, або замовити доставку.
Варто враховувати, що доставка не безплатна, і залежить від терміну, міста, і часу замовлення. Отримати картку в магазині можна коли потрібно, і не відніме у абонента багато часу. Зазвичай отримання дубліката займає кілька хвилин.
Є маса причин, чому ваш телефон не бачить сім-карту. Ми опишемо як мінімум 11. Напевно, серед цих рішень ви знайдете відповідь, чому ваш смартфон перестав читати sim-карту в самий невідповідний момент.
Якщо ваш смартфон не бачить сім, проблема або в телефоні, або в SIM-карті. У першому випадку вам може знадобитися допомога сервісного інженера або ваша акуратність. А в другому – заміна сім-карти у оператора або дзвінок в службу підтримки.
Якщо телефон не бачить сім, що робити в першу чергу?
Відкрийте апарат і витягніть акумулятор, щоб оглянути сім-карту.
Можливо, ваш сумісного не бачить сімку, бо карта зрушила з місця. В результаті контакти сім-приймача і карти не стикаються.
SIM-карта погано прилягає до картоприймач. В цьому випадку допоможе складена в кілька шарів папір – вона і допоможе притиснути сімку щільно до слоту. Лист потрібно розмістити між сім-картою і батареєю, після чого зібрати і включити телефон. Якщо проблема в цьому, апарат запрацює.
Забруднення. Огляньте контакти сімки і картоприймача. Якщо є бруд, можливо, ваш ipad або смартфон не бачить сім саме через це. Протріть контакти спиртом за допомогою шматочка тканини з мікрофібри або звичайним ластиком. Має запрацювати.
Інша карта. Вставте в телефон sim-карту іншого оператора. Працює? Значить, проблема в вашій картці.
Якщо проблема в телефоні
Телефон заточений під іншого оператора.
Цей факт аж ніяк не рідкість для апаратів, ввезених з-за кордону. Дивно, чому такі телефони коштують копійки? Смартфони або планшети, що працюють тільки з сім-картою певного оператора, є і в Росії. Але і коштують вони на порядок дешевше. Часто проблеми з видимістю сім-карти зустрічаються у iPhone. Тому перед покупкою обов’язково перевірте апарат: вставте sim і зробіть дзвінок.
Пошкодження слота під сімку.
Це ще одна поширена проблема, що спливає при частій заміні SIM-карт, падінні айфона, попаданні апарату в воду. Важливо, що телефон може не відразу відгукнутися на потрапляння вологи, удар тощо. А згодом. Якщо сім-карта раптом перестала читатися, згадайте, чи не припадали чи в минулому на частку вашого смартфона подібні випадки. На працездатність апарату може вплинути навіть різка зміна температури – з морозу в тепло (всередині телефону конденсується волога). Поломка власника картки відбувається також через недбале вийняти картку або пошкодження контактних пелюсток чимось гострим (при витягуванні сім-карти). Тоді буде потрібно заміна пелюсток або всього держателя.
Порушення в програмному забезпеченні.
Айфон, Айпад або планшет на андроїд не бачить сім-карту при невдалій перевстановлення операційної системи або після перепрошивки. Відновіть заводську версію або перепрошити заново.
Тривалий час завантаження.
При кожному включенні апарату потрібен певний час для запуску всіх сервісів і додатків. Буває, що телефон завантажується дуже повільно, і сім-карта виявляється не відразу. Зачекайте кілька хвилин, поки не запустяться всі драйвери і сервіси.
Якщо винна сім-карта
Термін придатності сім-карти.
Якщо ви не користуєтеся мобільним sim-картою, вона автоматично блокується. Блокування може статися через негативного балансу. Уточніть умови блокування у вашого оператора. Номери служби підтримки вказані нижче.
Особливості активації.
У деяких операторів ви можете активувати SIM-карту тільки після того, як здійснив перший платне дію.
Неправильне “перетворення” сім-карти в mini-SIM, micro-SIM, nano-SIM.
Телефон не бачить SIM-карту, коли власник обрізає її самостійно і пошкоджує при цьому контакти. Довірте цей процес спеціалізованим сервісним центрам або купуйте сім-карти microSIM будь-якого оператора на нашому сайті.
Карта пошкоджена.
Сім-карта теж може вийти з ладу. Наприклад, якщо ви носите її в кишені або занадто часто вставляєте / виймаєте з телефону.